putra.lv

putra.lv


Biedējam prom garlaicību .
 Latviski По русский In English

Daži paņēmieni tavam ķermenim.


Ja tev niez kakls, tad paberzē un paskrubini sev ausi. Kad tiek stimulēti auss nervi, kaklā rodas muskuļu krampis. Tas atvieglos nepatīkamās izjūtas kaklā.

Ja tev ir slikti sadzirdams, ko murmina sarunu biedrs, tad pret viņu vajag pagriezt labo ausi. Labā auss ātrāk uztver runas ritmus. Bet, ja gribās sadzirdēt melodiju, kas skan ļoti klusu, pagriez uz skaņas avotu kreiso ausi. Tā labāk par labo ausi atšķir skaņas toņus.


Ja baidies no potes, klepo, kad tiek veikts adatas dūriens. Klepus izraisa pēkšņu īslaicīgu asins spiediena pacelšanos krūškurvī un mugurkaula smadzenēs. Tai pat laikā tiek apslāpēti sāpju receptori.

Ja ir aizkritis ciet deguns, izstiep mēli pret debesīm, un tad ar pirkstu uzspied starp uzacīm. Rezultātā kauls, kas veido deguna aizmugurējo sieniņu, pakustēsies un atvieglos saspringumu. Pēc divdesmit sekundēm elpot caur degunu sāks palikt vieglāk.

Ja sāp zobs, atvieglo sev ciešanas, neatverot muti. Izberzē ledus gabaliņu plaukstas mugurpusē V-veidīgajā ādas membrānā starp īkšķi un rādāmo pirkstu. Zoba sāpes samazināsies uz pusi: nervu stimulēšana šajā rokas daļā bloķē sāpju signālus smadzenēs.


Ja esi apdedzinājis pirkstu, piespied apdeguma vietu ar tīru otras rokas pirksta spilventiņu. Kaut gan ledus ātrāk noņems sāpes, tomēr liekot to klāt ir lielāka čūlu parādīšanās iespējamība. Bet pieliekot klāt pirkstu, apdedzinātā āda vienkārši atgriezīsies pie normālas temperatūras, un varbūt apiesies bez čūlas.


Ja tev ir nepieciešams iemācīties kaut ko no galvas, atkārto tekstu pirms miega. Par cik tava galva pārsvarā atmiņas sakārto tieši miega laikā. Viss, ko tu mēģini atcerēties uz nakti, ar lielu varbūtību ierakstīsies ilglaicīgajā atmiņā.
Komentāri (3)  |  2013-08-30 11:06  |  Skatīts: 1673x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
bitiiiteee* - 2013-08-30 11:07
Man tieši rīt pote.

samanta - 2013-08-30 11:43
tiešām noderīgii.:)

samanta - 2013-08-30 11:43
tiešām noderīgii.:)


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ